כרוב אפליקטיבי מנייר צבעוני. אפליקציה נפחית עשויה מנייר צבעוני לילדים בגילאי הביניים - בוגרי הגן. צנצנת עם מלפפונים ועגבניות. כיתת אמן שלב אחר שלב עם תמונה. ציור עם עפרונות "מדריך את הארנב לאוכל"

מטרות:

להכיר את התכונות של המראה ואורח החיים של ארנבת.
העשיר את אוצר המילים הפעיל והפסיבי של הנושא.
צור רעיונות יציבים לגבי צבע (אדום, כחול, צהוב, ירוק), כמות (אחת רבות), צורות גיאומטריות (עיגול, אליפסה, משולש), גודל (גדול-קטן).
למד להבחין בין המושגים "חזק" ו"שקט ".
שפר את כישורי הפיסול, ההדבקה, הציור בעזרת עפרונות, מכחולים עם צבע, אצבעות על הגב.
למד למצוא נושא שונה מהשאר.
פיתוח חשיבה, מוטוריקה עדינה, תיאום תנועות.

צִיוּד:

צעצוע ארנבת.
תמונה-רקע עם דימוי של ארנבת בצורות גיאומטריות, צורות גיאומטריות אלה נחתכות מקרטון.
תמונת רקע עם דימוי של שלושה גדמים בגדלים שונים ותמונות צללית צבעוניות של שלוש ארנבות בגדלים שונים.
קנבוס, תופים. כובע פוקס.
תמונה ריקה עם תמונה של ארנבת ושלושה מסלולים, שבקצהם מצויר מזון לארנבת (גזר, כרוב, פטרייה), עפרונות צבעוניים.
תמונה ריקה המתארת ​​גינת ירק עם עיגול אחד גדול וחמישה מודבקים, דבק, תמונות צללית צבעוניות של כרוב גדול וקטנה.
פלסטלינה כתומה, ענפי ברוש.
תמונת רקע עם תמונת ארנבת ושועל ביער, צלליות משלושה גדלים של עצי חג המולד שנחתכו מקרטון ירוק.
תמונה ריקה עם תמונת ארנבות וזאב, מברשות, לא נשפכות במים, גואש ירוק.
סיכות כביסה מרובות צבעים, צלליות של ארנבות, חתוכות מקרטון עבה בחולצות בצבעים שונים.
מנורה או פנס.
תמונה עם דימוי של שלוש ארנבות זהות ואחת שונה מהאחרות.
מגשים עם סולת.
הקלטת אודיו: נ. רימסקי-קורסקוב "זיינקה".

מהלך השיעור:

ברכת "כולם מחאו כפיים"

כולם מחאו כפיים
בידידות, יותר כיף!
הרגליים שלנו דפקו
חזק יותר ומהיר יותר!
נפגע בברכיים.
שקט, שקט, שקט.
אנו מרימים ידיות, ידיות,
גבוה יותר, גבוה יותר, גבוה יותר!
העטים שלנו הסתובבו.
למטה שוב.
סובב, סובב
והם עצרו.

רגע הפתעה "מי הסתתר מאחורי הוילון?"

היום בא אורח רץ אלינו מהיער, אך הוא מפחד לצאת החוצה, מסתתר מאחורי וילון. בואו נפתח את המסך ונראה מי כל כך מפחד. כן, זה ארנבת! בואו נרגיע אותו, נגיד לו: "אל תפחד, ארנב!" הרי לא נפגע מהארנב. להפך, בואו לשחק איתו, לצייר, לשדה ולעשות עוד הרבה דברים מעניינים.

עיצוב "ארנב"

יש לך צורות גיאומטריות רבות ושונות. אם אתה שם כל אחד במקומו, אתה מקבל ארנב.
נתון זה נקרא עיגול. יש לנו שני מעגלים. הצג עיגול גדול, עיגול קטן. איפה אתה שם את המעגל הגדול? (רֹאשׁ). והמעגל הקטן? (זָנָב). אבל נתון זה נקרא אליפסה. ישנם אליפסים רבים - שלושה. הצג אליפסה אחת גדולה, שני אליפונים קטנים. איפה שמים את הסגלגל הגדול? (טוֹרסוֹ). היכן שמים שני אליפסים קטנים? (אוזניים). נותרה רק צורה אחת - משולש. איפה כדאי לשים אותו? (כפות).

משחק דידקטי "ארנבות זרעים על גדמים"

להלן הגדמים. הצג את הגדם הגדול ביותר, הגדם הקטן ביותר, הקטן ביותר. אבל הארנבות יצאו לרוץ, עזרו להם לשבת על הגדמים - הרימו גדם מתאים לכל ארנבת: הניחו את הארנבת הגדולה ביותר על הגדם הגדול ביותר, הניחו את הארנבת הקטנה על גדם קטן יותר, והניחו את הארנבת הקטנה ביותר על הגדם הקטן ביותר. .

הפסקה דינאמית עם תופים "באני ישב על גדם"

ועכשיו החבר'ה הופכים לארנבות, קופצים לגדמים ומתיישבים עליהם.

קפיצת מדרגה, קפיצת מדרגה,
קפיצת באני - ועל גדם.

עכשיו תפוס את התופים והקשב מה לעשות:

הוא מכה את התוף בקול רם,
קורא לכל החברים לשחק.
ועכשיו זה פועם יותר שקט,
הוא קורא לחבריו לישון.

ציור עם עפרונות "מדריך את הארנב לאוכל"

הנה ארנב בתמונה. הוא רעב ורוצה לאכול. אתה צריך לקחת את הארנב לאוכל. באיזו דרך צריך לזאיקה ללכת כדי להגיע לגזר? באיזה צבע המסלול הזה? אָדוֹם. קח בידיך עיפרון אדום והדריך את באני בשביל הזה כדי שיוכל לאכול את הגזר. (יתר על כן, אותו דבר עם כרוב ו עפרונות כחולים וירוקים).

יישום "כרוב לארנבות"

כרוב גדל בגינה. הדביקו את הכרוב על העיגולים בגינה: הדביקו את הכרוב הגדול על העיגול הגדול, הדביקו את הכרוב הקטן על העיגול הקטן. כמה כרוב גדול גדל? אחד. כמה כרוב קטן גדל? רב.

דוגמנות "גזר"

מה ארנבות אוהבות לאכול? עשב, כרוב, גזר. בואו נעוור גזר לארנבות. מגלגלים נקניק עבה מחתיכת פלסטלינה על ידי גלגול ישר ולאחר מכן מגלגלים קצה אחד של הנקניק באצבע - מקבלים קצה חד של גזר. הדביקו זרד ירוק לסוסים האחרים של הגזר. הגזר יצא כמו אמיתי!

התעמלות אצבעות "כרוב מלוח"

אנחנו קוצצים וקוצצים את הכרוב.
(הראה לנו כיצד אנו קוצצים כרוב בידיים)

אנחנו שלושה או שלושה גזרים.
(השתמש בעטים כדי להראות כיצד אנו שלושה גזרים)

אנו ממליחים וממליחים את הכרוב.
(אצבעות מלח מלח)

אנחנו מועכים את הכרוב.
(מטפל בכרוב "מנם")

משחק חוצות "ארנבות ושועל"

ארנבות מפוזרות על פני מדשאת היער.

הארנבות ישבו במעגל, חפרו עמוד שדרה בכפותיהם.
להלן כמה ארנבות, ארנבות - רצים.
פתאום רץ שועל, אחות אדומה,
מחפש איפה הארנבות, ארנבות - רצים.
(בסוף השיר "הארנבות" בורחות מהמורה שחבש את כובע השועל)

משחק דידקטי "הסתר את הארנב מהשועל"

ארנב הלך, אך לפתע ראה שועל. מה לעשות, עלינו להסתתר בקרוב. בקרבת מקום גדלים עצי חג המולד. בדיוק איזה עץ חג המולד להסתיר. כדי שהשועל לא ישים לב? עזור לארנב לבחור עץ חג המולד שלא יהיה גלוי. (במהלך השלמת המשימה, המורה שואלת את הילדים מדוע לא לקחו עץ חג מולד קטן או בינוני, אלא בחרו את הגדול ביותר?)

ציור עם צבעים "הסתר את הארנבת מהזאב"

לארנבת יש אויבים רבים ביער: מהשמיים הינשוף שואף לתקוף, על הקרקע השועל והזאב רודפים אחר הארנבת. אז הארנבות האלה מתחבאות מהזאב. בואו לעזור לארנבות - נצייר דשא עבה כך שהארנבות לא יהיו גלויות מאחוריו, ואז הזאב לא יבחין בהן. לוקחים את המברשות, טובלים אותן קודם במים, ואז מנערים את טיפות המים וטובלים אותם בצבע ירוק. בעזרת מכחול, צייר קווי להב מלמעלה למטה.

משחק דידקטי "תן עפרונות ארנבות"

באני זה אמן, הוא אוהב לצייר מאוד. לפניו ציור - שולחן מיוחד לציור. שים את הציור של זאיקין על הציור, ועכשיו התבונן היטב בציור - באיזה צבע הוא מצויר.
מצאו מקל מאותו צבע והכניסו אותו ביד הארנב - זה יהיה העיפרון שבעזרתו צייר הארנב את התמונה הזו.
(ואז הילדים מחליפים את התמונות ובהתאם מקלות עיפרון).

הפסקה דינמית "Zainka"

ילדים מבצעים תנועות למוזיקה בעיבודו של נ 'רימסקי-קורסקוב "זאינקה" על דגם המורה, על פי הטקסט:

זיינקה, הסתובב
אפור, תסתובב
הסתובב ככה.
זינקה, חותם את הרגל,
אפור, בול ברגלך,
פשוט ככה, לדרוך ככה את הרגל.
זיינקה, ריקוד
אפור, ריקוד
אז, ככה, ככה, לרקוד.

משחק עם סיכות כביסה "ארנבות"

צור ידיות ורגליים מתוך סיכות כביסה עבור ארנבות. אבל היזהר, קח סיכות כביסה באותו צבע כמו חולצת הארנבת שלך.

תרגיל "תיאטרון צללים"

ילדים מעודדים לקפל את היד לאגרוף, כשהם מצביעים על האצבע והאצבע האמצעית - "אוזני ארנב". הניחו את "הארנבת" המקופלת מאצבעותיכם בין הקיר למקור האור כדי לקבל צל צלול. אתה יכול להזמין ילדים להזיז את "הארנבת" - לקפוץ, לזוז ולהכניס את אוזניהם, לתפוס ביד השנייה.

באני קופץ וקופץ,
תפוס אותו!

תסתכל מקרוב על הארנבות האלה והראה אחת שאינה דומה לאחרים. במה הוא שונה מאחרים? כל הארנבות גדולות, אבל הוא קטן.
ובתמונה הזו, איזו ארנבת שונה מהאחרות? כל הארנבות אפורות, והאחת לבנה.

ציור אצבע "עקבות"

במגשים עם סולת, ילדים משאירים הדפסים של שתי אצבעות בו זמנית, נעים לאורך כל המטוס של המגש.

תוכן תוכנה:
- ללמד ילדים ליצור תמונות אפליקציה של ירקות: גזר - על פי אפליקציית פסיפס; כרוב - דרך שבירת ותוספת תקורה;
- לעורר עניין ביצירת הרכב אינדיבידואלי "זייושקין אוגורוד";
- לפתח תחושת צורה והרכב;
- לפיתוח כישורי תקשורת, עניין ביצירתיות.
חוֹמֶר:
פסיפס כתום, אליפסות נייר ירוק כהה, מפיות ירוקות בהירות ליישום נפחי, דבק, מברשות דבק, מפיות נייר, מטליות. גזר וכרוב - דמה. תוכניות הפניה לתכנון עבודה עם ילדים; "גזר", "כרוב". סלסלות צעצוע של ארנבת
עבודה מקדימה:
- אפליקציה וציור לפי הביצוע "ארנבת אפורה קטנה הפכה ללבנה";
- שיחה על גידולי גינה;
מהלך השיעור:
מחנך: אז, חבר'ה, סוף הסתיו הגיע. העצים זרקו את בגד הזהב שלהם. בכפרים הם אספו את כל היבול מהשדות והגנים. בעלי החיים ביער מוכנים לחורף.
ילדים קוראים שירים על סתיו.
יֶלֶד:
היופי באופנת הסתיו
השליך את היער העייף
הסתיו הוא הטבע המאוחר -
זו תקופה עצובה של ניסים.
מחנך: חבר'ה! אני מציע לך ללכת לגן הירק שלנו ולראות אם כל הירקות נקצרים שם.
ילדים עם מורה הולכים לגן ירק מאולתר.
מחנך: הו! חבר'ה! ואנחנו לא לבד כאן! אני אשאל אותך חידות, ותנחש מי מסתתר מאחורי השיח.
מחנך: בחורף הוא לבן, ובקיץ הוא אפור.
תשובה לילדים.
מחנך: יערות מסתירים צרות רבות.
יש זאב, דוב ושועל!
החיה שלנו חיה בחרדות
זה מוריד את רגליו מצרות ...
קדימה, נחשו מהר
מה שם החיה? ...
תשובה לילדים.
מחנך: כל הכבוד! ימין! זה ארנבת!
ארנבת: שלום חבר'ה!
ילדים: שלום, ארנב!
מחנך: ארנב! הילדים שלנו יודעים עליך שירים. שב על גדם עץ ותקשיב להם.
ילדים מדקלמים שירים על ארנבת.
יֶלֶד:
-טעים מאוד
עלה כרוב, -
אמר לי
הארנבון עצוב.
-למה אתה
באני, עצוב?
-איבדתי עלה כרוב!
מחנך: חבר'ה, תראו, הארנב שלנו הוא באמת
ארנבת: לא כיף לי. כל הירקות נקצרו מהגינות. בלי גזר, בלי כרוב. לא היה לי זמן להכין אספקה ​​לחורף.
מחנך: אל תהיה עצוב, חרמש! אנחנו נעזור לך! חבר'ה, מה ארנבת אוהבת לאכול?
תשובה לילדים.
מחנך: נכון חבר'ה! שב על המושבים שלך, בוא נצא לעבודה.
המורה מראה לילדים ירקות, מתאר את המאפיינים החיצוניים שלהם. ילדים בוחנים אותם.
מחנך: חבר'ה, גזר גדל בגינה שלי, ובאיזה צבע הוא (לבן). ומה באמת צריך להיות גזר? (תפוז). כל הכבוד! תראה אותי הופך גזר לאמיתי. אני מכסה את כל המשטח בהדבקה ומתחיל להניח את הפסיפס לאורך המתאר. בסיום העבודה אנו לוחצים על הפסיפס בעזרת מפית. חבר'ה, אבל תראו שיש לי סגלגל ומפית בצלחת שלי, מה אפשר לעשות מזה?
תשובה לילדים.

כל הכבוד! תראה איך אני אכין מזה כרוב. אנו מורחים את הדבק על פני השטח של הסגלגל, מדביקים אותו, לוחצים עליו בעזרת מפית, ואז מורחים את הדבק מעל ומתחילים לגלגל את הכדורים מהמפית (קורעים חתיכה מהמפית ומגלגלים את הכדור) ומורחים אותם אל פני השטח של הסגלגל.

מחנך: תראו, חבר'ה! האם זו יצירה יפה? חבר'ה, מי יכול להסביר כיצד לבצע את העבודה בצורה נכונה. כל הכבוד, בואו נתחיל לעבוד.

תשובה לילדים.

ארנבת: גם אני מאוד אהבתי את העבודה! אני לא יכול לחכות שהחבר'ה יכינו לי הרבה גזרים וכרוב טעימים ועסיסיים.

ילדים פועלים באופן עצמאי ויצירתי. המורה תומך ומעודד תגליות מקוריות של דרכים ליצירת תמונות אקספרסיביות.

כשהתמונות מוכנות, הילדים מעבירים את עבודתם לגן מאולתר, המורה עוזרת לחלק אותם במיטות.

מחנך: תראה ארנבת, כמה כרוב וגזר החבר'ה עזרו לך לבשל לחורף. מה הגזר הכי טעים והכרוב הכי אלגנטי לדעתכם?

תשובתו של האר.

מחנך: מה אתם חושבים?

תשובות לילדים.

המורה, יחד עם הילדים, מעריכים את תוצאת השיעור ודנים בתדמית שהתקבלה עם הילדים.

ארנבת: תודה לכם! כל החורף אני אקרוס גזר וכרוב, זכור אותך. ואני לא אשאר בחובות, בשבילכם, יש לי את אותם פינוקים.

הארנבת מחלקת לילדים פינוקים.

ארנבת: טוב לבקר אותך, אבל חברים מחכים לי בבית. הגיע הזמן שאחזור.

מחנך: בוא לא נעצור אותך, חרמש! רוצו, אבל ראו שהמתנות שלנו לא מפסידות בדרך. הֱיה שלום!

ילדים: בוא אלינו שוב, ארנב! הֱיה שלום!

ארנבת: אני בהחלט אבוא! להתראות, חבר'ה!

הארנבת עוזבת, בסוף השיעור אנו מבצעים משחק חוץ: "ארנב לבן קטן יושב"

הולך להופיע יישום "ירקות"ראשית, בואו נחשוב מה תהיה המטרה העיקרית שלנו. יש לי את זה - התפתחות ידיים ועיניים אצל ילדים, זה אומר שזה לא עניין של קריאת שירים על ירקות או הסבר על ייחודיות הטיפוח שלהם לילדים. אני אתמקד ב. רוב הירקות מעוגלים - בואו נשתמש בזה לתרגול הצללה בקשת ובעיגול. ואז גם לחתוך ירקות צבועים - כישורים לאורך המתאר.

אבל אז מה? למה אנחנו צריכים צרור ירקות חתוכים?

אבל למה - אנחנו מבשלים מרק כרוב. או אפילו יותר יפה - בורשט! בואו להכין אפליקציית מרק. תוכנית מצוינת, יש על מה להילחם.

ירקות אפליקטיביים במרק

השנה העברתי שיעורים בנושא "צביעת ירקות למרק" עם ילדים בגיל הגן וגם בכיתה א ' - כולם אהבו מאוד. החבר'ה חידשו את מלאי הירקות שלהם בהתלהבות.

אנחנו מתחילים עם. אני מבין שאפונה שמים קלופים במרק, וגם תפוחי אדמה, אבל בממד המקובל של הצביעה שלנו לא נקלף וחתוך ירקות נייר, אלא נבשל אותם כפי שהם. אז, הם ציירו וחתכו את האפונה, הושיטו את ידם וזכרו איך היה בוקעים במעגל... עכשיו - עגבנייה. כלומר, אני לא נותן את כל הירקות בבת אחת, כלומר בתורו - השלמתי משימה אחת נכון - קבל את הפעולה הבאה. בזמן שהעגבנייה בוקעה, היד עייפה מההצללה המעגלית - הבאה תהיה גזר - אנו צובעים אותה יחד.

ואז כמה תפוחי אדמה - הצללה לאורך סגלגל לא אחיד:

אני מצייר דפי צביעה של תפוחי אדמה על נייר עטיפה חום, אני צריך לצייר מעט מאוד - וזה קשה -.

והאפאוטיוזיס הוא כרוב!

צביעת כרובהמצאתי רק השנה, ואספר לכם בכנות - הילדים להוטים לקבל ראש כרוב פורה גדול.

בזמן שהם מציירים וחותכים, אני ניגש ומצייר את קווי המתאר של המחבת לכולם בספר השרטוטים. עכשיו אתה יכול לחשוב על ההרכב - ראשית, פשוט לקפל את הירקות מבלי להידבק. אני מציע להתחיל בשכבות - תחילה לאורך החלק התחתון, אחר כך גבוה יותר, ולא במקרה - באופן אקראי.

צביעת עלה הדפנה

חלק מהתלמידים אף מצליחים לשלב יפה את צבע הירקות - כך שיהיו צבעים שונים שאינם מתערבבים בקרבת מקום. אם נשאר הרבה מקום - בבקשה - עלה דפנה (זכור את ההצללה הנכונה עבורו), הוסף פטריות - אני, כצמחוני משוכנע, מציע להפוך את המרק לשובע לא עם בשר, אלא עם פטריות.

מוסד חינוכי גן תקציבי עירוני "גן ילדים מספר 12"

יישום "גן זאושקין"

נערך על ידי: Yu.V. Efremova

צ'רנושקה, 2017

משימות.

למד ילדים להדגיש פעולות.

למדו את הילדים ליצור תמונת אפליקציה של ירקות: גזר, על ידי חיתוך מלבן באלכסון ועיגול הפינות, כרוב, על ידי חיתוך ויישום תקורה.

לעורר עניין בהרכב הקולקטיבי "זיושקין אוגורוד".

לפתח עניין בעבודה משותפת.

עבודה מקדימה. בחינת ובדיקת ירקות
(בובות אמיתיות או איכותיות); פיסול כרוב וגזר
שיעור קודם.

חומרים, כלים, ציוד. ארנבת (צעצוע רך).
מלבני נייר כתומים לחיתוך מור-
כיסוי, אליפסים מנייר ירוק כהה וריבועים בהירים-
ירוק לתמונה של מזלגות כרוב; לא גמור
הרכב "הגן של זאושקין",מלבנים חומים ממיטות נייר,מספריים, דבק, דבק-
מברשות, מפיות נייר ובד, מטליות. גזר
וכרוב הם אמיתייםפירות או בובות איכות לשד-
בכיתה.

תוכניות הפניה לתכנון עבודה על ידי ילדים:

« לְנַגֵבפרזול ": מלבן כתום חתוך לתוכו
שני משולשים, שאחד מהם מודבק זנב קרוע
פיסות נייר ירוק;

"כרוב" ". סגלגל ירוק כהה וריבוע בהיר-
ירוק, קרוע לחתיכות; שתיים או שלוש מהן ב-
מודבק על אליפסה - מזלגות כרוב.

- "מיטה" היא מלבן חום, כרוב מודבק אליו בשתי שורות ומלבן שני, שבו גזר מודבק במאוורר;

תוכן השיעור.

מוֹטִיבָצִיָה

ו ארנבת צעצוע באה לבקר את הילדים ו
מציע להאזין לסיפור אחד. המורה קורא שיר
ב לגזדין "ביינקי, זאינקי".

ביינקי, ביינקי,

היכן עבדו הארנבות?

העשבנו את המיטות

הכל בסדר עכשיו:
איפה הגזר, אוי צרות!
הקינואה פורחת!

ביינקי, ביינקי!
איפה שיחקת, ארנבות?

שיחקנו מחבואים
הכל בסדר עכשיו;
איפה הכרובים,
נותרו שורשים!

ביינקי, ביינקי!
לאן הלכת לטיולים?
- לא הלכנו היום,
הם היכו אותנו בגלל משהו.
- Zainki, zainki!
לך לישון, בניקי ...

בשם ארנבת הצעצוע, המורה שואלת את הילדים מה
קרה בגינה ומדוע הוכו ארנבות באוזניים. מְחַנֵך
מציע לרצות את הארנבונים - להפוך אותם למור טעים מאוד-
פרזול וכרוב. היא מראה לילדים את המיטות בקומפוזיציה הלא גמורה-
המשימה "זאושקיןoזאופוד ". לכל קבוצה יש חלק מה"גן של זאושקין "הגדול.

מיקוד.

חבר'ה, תראו כמה מיטות יש לארנבת, ואת המיטות עם כרוב וגזר צריך לעשות תוך כמה דקות, שכן הארנב חייב לרוץ לארנבת עם ארנבות ולהגן עליהם מפני הזאב והשועל. אני לא יכול להתמודד עם עבודה כזו לבד. אתה יכול לעזור לי?

מפנה את תשומת ליבם של ילדים למוכנים-
חומרים ושואל ממה נחתוך את הגזר. יְלָדִים
נמצאו על שולחנותיהם ומלבני נייר המוצגים
תפוז.

המורה לוקח את המלבן הכתום שלו, חותך אותו
באלכסון לשני משולשים ומעגל את הפינות עליהם כך
קיבלו שני גזרים.

ואז הוא לוקח סגלגל נייר ירוק כהה ומרובע
ירוק בהיר; שובר את הריבוע לחתיכות, מועך מעט ומתי-
דבק על הסגלגל, המתאר מזלגות כרוב: "עלים" אינם מדביקים
מוצק (בחוזקה), אך רק עם החלק התחתון ומטיל מעט
אחד את השני. יוצר קוקו שופע משרידי נייר ירוק
עבור גזר.

מניח גזר וכרוב אפליקטיביים על המיטות מהרכב הבלתי גמור "זיושקין אוגורוד".
לְהִתְפַּעֵל. הוא מספר שהארנבונים שמחו מאוד ואינם מחכים להם-
מחכה שכל הילדים יכינו להם פינוק.

תִכנוּן .

המורה מבהיר את המשימה: חותכים שני גזרים מתפוז
מלבן (מציג את חומר העבודה ובתזכיר מזכיר-
עלו על קו החיתוך באלכסון) וקפלו את מזלגות הכרוב על סגלגל נייר (מראה) של עלים "קרועים (מראה
מרובע וקורע פינה), מראה כיצד הגזר ממוקם על מיטת הגן (מאוורר), המיטה השנייה עם כרוב, הממוקמת בשתי שורות. חושף מעגלי התייחסות (3 חלקים) להוראה-
תכנון עבודה לילדים.

מוטיבציה להתאחד

מה עלינו לעשות? (גזר וכרוב ומדביקים את מיטותיהם, והמיטות על הגן). אז הניתוח הראשון הוא חיתוך הגזר, והניתוח השני הוא הכנת כרוב. והפעולה השלישית היא הדבקת ערוגות הירקות והירקות עצמם.

בואו נראה כמה פעולות קיבלנו? (שְׁלוֹשָׁה)

אז כמה אנשים נתאחד? (שלושה כל אחד)

על איזו תוכנית עליך לסמוך, מי יכין את הגזר?

איזו תכנית תעזור למי שיכין כרוב?

באיזו תוכנית עליך להשתמש בעת הכנת ערוגות ירקות?

החבר'ה שיכינו את הירקות, זה שמכין את המיטות בקבוצה שלכם, מביאים אליו את הירקות המוכנים שלכם להדבקה.

מה אתה צריך לקחת לניתוח הראשון? (מספריים, מלבן כתום, טושים)

מה צריך לקחת לצורך הניתוח השני? (סגלגל ירוק, ריבוע ירוק בהיר, דבק)

ומה לגבי הניתוח השלישי? (מלבן חום ודבק)

אחר כך אנו בוחרים לעצמנו זוג (ילדים בוחרים את עצמם). ואז הזוג הזה בוחר בן זוג אחר לעבודה.

ציון מטרת הקבוצה

קטיה, מה את הולכת לעשות? את סוניה? את וניה?

(שאלו כל קבוצה)

ארגון שולחן העבודה

עכשיו לך לשולחנות וקח את כל מה שאתה צריך לעבודה ותוכל להתחיל לעבוד

יישום פעילויות

ילדים עושים עבודה. ברגע שהם מוכנים, ילדים מעבירים את הגזר והכרוב שלהם אל
מיטות. מי שמכין את המיטות מדביק אותן לחלק שלו ב"גינת זייושקין ".

הערכת התוצאה

היה לכם גינת ירק? הסכמת בקלות מי יעשה מה? ספר לי, היה לך טוב לעבוד יחד?

הִשׁתַקְפוּת

בסופו של דבר עבור-
ארנבת הצעצועים שמחה עם הילדים, כמה יפה ו
הם עשו גינת ירק "טעימה".

אחרי השיעור. השלמת עיצוב ההרכב הקולקטיבי-
"גן זייושקין".