השימוש במתקני מולטימדיה למשחקים דידקטיים. מצגת בנושא “משחק דידקטי כאמצעי להתפתחות קוגניטיבית של הילד. שיעורי חקר Dhow

הפעילות המובילה של ילדים בגיל הרך היא פעילות משחק. משחק דידקטי הוא תופעה מילולית, מורכבת, פדגוגית: היא גם שיטת משחק ללמד ילדים בגיל הרך, וגם צורת הוראה לילדים, ופעילות משחק עצמאית, ואמצעי לחינוך מקיף של ילד.

משחקים דידקטיים תורמים ל:

פיתוח היכולות הקוגניטיביות והמנטליות: רכישת ידע חדש, הכללתם והתבססותם, הרחבת רעיונותיהם לגבי אובייקטים ותופעות טבע, צמחים, בעלי חיים; פיתוח זיכרון, תשומת לב, התבוננות; פיתוח היכולת להביע את שיפוטיהם, להסיק מסקנות;

פיתוח דיבור ילדים: חידוש והפעלת אוצר המילים;

התפתחות חברתית ומוסרית של ילד בגיל הרך: במשחק כזה מתרחשת הכרה של מערכת היחסים בין ילדים, מבוגרים, אובייקטים בעלי טבע דומם, בו הילד מגלה יחס רגיש כלפי חבריו, לומד להיות הוגן, כלפי להניב במידת הצורך, לומד להזדהות וכו '.

מבנה המשחק הדידקטי נוצר על ידי המרכיבים העיקריים והנוספים. המרכיבים העיקריים כוללים: משימה דידקטית, פעולות משחק, כללי משחק, תוצאה וחומר דידקטי. מרכיבים נוספים: עלילה ותפקיד.

עריכת משחקים דידקטיים כוללים:

1. היכרות של ילדים עם תוכן המשחק, השימוש בחומר דידקטי בו (הצגת אובייקטים, תמונות, שיחה קצרה, במהלכה מובהרים הידע והרעיונות של ילדים).

2. הסבר על מהלך וחוקי המשחק, עם יישום ברור של כללים אלה.

3. הצגת פעולות משחק.

4. קביעת תפקידו של מבוגר במשחק, השתתפותו כשחקן, אוהד או פוסק (המורה מכוון את פעולות השחקנים בעזרת עצות, שאלה, תזכורת).

5. סיכום תוצאות המשחק הוא רגע מכריע בהנהגתו.

בהתבסס על תוצאות המשחק, ניתן לשפוט את יעילותו, האם הוא ישמש ילדים בפעילויות משחק עצמאיות. ניתוח המשחק מאפשר לך לזהות יכולות אינדיבידואליות בהתנהגות ובאופי של ילדים, מה שאומר שאתה יכול לארגן איתם עבודה אישית.

למידה בצורה של משחק דידקטי מבוססת על רצון הילד להיכנס לסיטואציה דמיונית ולפעול על פי חוקיה, כלומר היא עונה על מאפייני הגיל של הגיל הרך.

סוגי משחקים דידקטיים:

1. משחקים עם חפצים (צעצועים).

2. משחקי מודפסים על לוח.

3. משחקי מילים.

משחקים עם אובייקטים מבוססים על תפיסה ישירה של ילדים, תואמים את הרצון של הילד לפעול עם אובייקטים ובכך להכיר אותם. במשחקים עם אובייקטים ילדים לומדים להשוות, לקבוע קווי דמיון והבדלים בין אובייקטים. הערך של משחקים אלה הוא שבעזרתם ילדים מכירים את המאפיינים של אובייקטים, גודל, צבע. כאשר מכירים את הילדים עם הטבע, משחקים כאלה משתמשים בחומר טבעי (זרעי צמחים, עלים, חלוקי נחל, פרחים שונים, קונוסים, זרדים, ירקות, פירות וכו ') - מה שמעורר עניין רב בילדים ורצון פעיל לשחק. דוגמאות למשחקים כאלה: "אל תטעו", "תארו את הנושא הזה", "מה זה?", "מה קודם, מה אחר כך" וכו '.

(נספח מס '5).

משחקים מודפסים בשולחן העבודה הם פעילות מעניינת לילדים כשהם מתוודעים לעולם הסובב אותם, לעולם בעלי החיים והצמחים, תופעות של טבע חי ודומם. הם מסוגים שונים: "לוטו", "דומינו", "תמונות משולבות" (נספח מס '6). בעזרת משחקים מודפסים על לוח, אפשר לפתח בהצלחה כישורי דיבור, יכולות מתמטיות, היגיון, קשב, ללמוד לדגמן תוכניות חיים ולקבל החלטות ולפתח כישורי שליטה עצמית. משחקי מילים הם שיטה יעילה לטיפוח חשיבה עצמאית ופיתוח דיבור בילדים. הם בנויים על המילים והפעולות של השחקנים. ילדים פותרים באופן עצמאי בעיות נפשיות שונות: הם מתארים אובייקטים, מדגישים את המאפיינים האופייניים להם, מנחשים אותם לפי תיאור, מוצאים קווי דמיון והבדלים בין אובייקטים אלה לתופעות טבע.

בתהליך המשחק, ילדים מבהירים, מגבשים, מרחיבים את רעיונותיהם לגבי מושאי הטבע והשינויים העונתיים שלו.

משחק דידקטי בפעילות ניסיונית תורם ליצירת עניין קוגניטיבי בסביבה אצל ילדים, מפתח את התהליכים המנטליים הבסיסיים, התבוננות, חשיבה. הפעילות המשותפת של הורים ומורים - ייעוץ אישי להורים, עמדות מידע, תיקיות ניידות, תערוכות נושאיות עם החומר המוצע - נותנת תוצאה יעילה יותר בעבודה עם ילדים.

מסקנות לפרק 3

מטרת הפרויקט: פיתוח הפעילות הקוגניטיבית של הילדים באמצעות משחקים דידקטיים.

מטרות הפרויקט:

לפתח את החשיבה של ילדים;

לפתח עצמאות במציאת פתרונות;

לפתח את היכולת לענות ולשאול שאלות.

התוצאות הצפויות של הפרויקט בתהליך האינטראקציה בין מורה-ילדים-הורים ביישום הפרויקט:

* מפתח פעולות חשיבה: ניתוח, סינתזה, השוואה, הכללה, סיווג;

* מפתחת את היכולת לדמיין;

* להפגין עניין בשיעורים;

* פעילות הדיבור של ילדים בפעילויות שונות עולה.

הורים:

* העשרת ניסיון ההורות בשיטות של אינטראקציה ושיתוף פעולה עם ילד במשפחה;

* שיפור יכולת ההורות בבחירת משחקים.

בפרויקט, בעבודה עם ילדים, השתמשו במשחקים דידקטיים לפיתוח הפעילות הקוגניטיבית של ילדים.

בבחירת משחקים נלקחו בחשבון המוזרות של ההתפתחות הנפשית של ילדים, כמו גם ההתעניינות שלהם במשחקים שונים.

סרבינקו אוקסנה יבגניבנה
עמדה:מְחַנֵך
מוסד חינוכי:מוסד חינוכי לגיל הרך עירוני אוטונומי "גן ילדים מספר 17 - סוג התפתחותי כללי
מָקוֹם:פטרופבלובסק - קמצ'טסקי, אזור קמצ'טקה
שם החומר:מאמר
נושא:משחקי בידור מולטימדיה כאמצעי להתפתחות קוגניטיבית של ילד בגיל הגן.
תאריך הפרסום: 22.03.2018
פֶּרֶק:חינוך לגיל הרך

משחקי בידור מולטימדיה כאמצעי

התפתחות קוגניטיבית של ילד בגיל הגן.

מְחוּנָך

ילדים הם חוקרים חוקרים של העולם סביבם. תכונה זו

מונח

הוּלֶדֶת.

היווצרות

ילדים בגיל הגן

עניין קוגניטיבי הוא אחת ממשימות הלמידה החשובות ביותר

ילד בגן.

עניין קוגניטיבי הוא המניע המוביל לפעילות חינוכית,

הפניית אדם לשליטה בידע ושיטות קוגניציה.

כפי שהראו מחקרים (A.P. Arkhipova, N.A. Belyaeva, L.I. Bozhovich ו-

אוֹתֶנְטִי

אִינפוֹרמָטִיבִי

הוא

פעילויות, שכן עניין תורם להיווצרות של עמוק ו

מתפתח

משפר

איכות

נַפשִׁי

פעילויות,

פעילות

מועדף

את הגיבוש

יכולות;

מועדף

רִגשִׁי

מהלך כל התהליכים המנטליים.

מוֹדֶרנִי

גן

חינוך

יצירת תנאים כאלה שיתרמו להתפתחות הילד,

פותח את הפוטנציאל שלו.

אני רואה את השימוש באחד האמצעים לפתרון בעיה זו

חינוכי

תהליך

מידע ותקשורת

טכנולוגיות.

החדרה המהירה של טכנולוגיית המחשב בכל התחומים

פעילויות

בן אנוש

מושפעים

חינוך.

מידע ותקשורת

טכנולוגיות

להתיר

להעלות את רמת תרבות המידע של המורה, וכתוצאה מכך,

המקצועיות שלו. מהי תרבות מידע?

תרבות המידע היא הבנת התמונה המודרנית

נוֹהָג

מֵידָע

הִתמַמְשׁוּת

לַהֲפוֹך

הִסתַגְלוּת,

הִסתַגְלוּת

מַקִיף

יוֹדֵעַ קְרוֹא וּכְתוֹב

רְשׁוּת

מַחשֵׁב,

הֲבָנָה

הזדמנויות,

אדם בסביבה אינטלקטואלית.

בשלב החדרת תקן החינוך של המדינה הפדרלית בחינוך לגיל הרך, משימתו של המחנך היא להגדיל את

מַחשֵׁב

אוריינות.

מְחַנֵך

תהנה

מַחשֵׁב

מוֹדֶרנִי

מולטימדיה

צִיוּד,

להשתמש

פֵּדָגוֹגִי

פעילויות. השימוש בתקשוב במוסדות החינוך לגיל הרך הופך לטכני רב עוצמה

אמצעי ללמד ילדים.

אני מיועד לשימוש אקטיבי של תקשוב במוסדות לגיל הרך.

אין חולק כי בחינוך המודרני המחשב אינו פותר

כל הבעיות, זה נשאר רק טכני רב תכליתי

אומר

לְמִידָה.

מוֹדֶרנִי

פֵּדָגוֹגִי

טכנולוגיות

חדשנות

תהליך

לְמִידָה,

להתיר

פשוט "השקיע" בכל תלמיד מלאי ידע מסוים, אך מלכתחילה

גילויים

קוגניטיבית

פעילות

תלמידים. טכנולוגיית מידע, בשילוב עם הנכון

טכנולוגיות למידה נבחרות (או מעוצבות), צור

נחוץ

איכות,

הִשׁתַנוּת,

בידול

התאמה אישית של הכשרה וחינוך.

נוֹהָג

מֵידָע

טכנולוגיות

חינוך

אפשרות

באופן מהותי

להעשיר,

מבחינה איכותית

על w v vie

חינוכית וחינוכית

להעלות

יעילות, ישחרר אותך מעבודה ידנית שגרתית, יפתח חדש

הזדמנויות לחינוך מוקדם.

פעילויות

ילד בגיל הגן

הוא

קל יותר לפתח תהליכים קוגניטיביים באמצעות משחק. בתנאי המשחק

ילדים מתרכזים וזוכרים טוב יותר מאשר במשימה ישירה

מבוגר. במקרה זה, משחקי מולטימדיה מבצעים את הפונקציה

עזרי לימוד.

אז, החלטתי לעצמי נושא: “מולטימדיה מבדרת

משחקים כאמצעי להתפתחות קוגניטיבית של ילד בגיל הגן ", מטרתו של

שהייתה היווצרות מערכת ידע אלמנטרי על נושאים ו

תופעות

מַקִיף

דרך

מולטימדיה

משחקים משעשעים. מטרה זו מגדירה את המשימות:

להפעיל תהליכים קוגניטיביים באמצעות סלקטיבי

מוֹקֵד

אִישִׁיוּת

נושאים

המציאות הסובבת;

באופן שיטתי

לְחַזֵק

לְפַתֵחַ

אִינפוֹרמָטִיבִי

הופך

חִיוּבִי

עמדות כלפי פעילות אינטלקטואלית;

כדי ליצור את הצורך ברצון ללמוד חדש,

יותר ידע שלם ועמוק יותר

חיפוש ללבוש

אופי;

לגדל

תכונות

באופן אישי

יֶלֶד:

מסירות, התמדה, רצון להשלמה

פעילויות;

צוּרָה

(הַעֲשָׁרָה

החייאה

הצד הלקסיקלי של הדיבור - המילון);

להעשיר את הרגשות המוסריים והאסתטיים של הילד;

אני משתמש בפאוור ליצירת משחקי מולטימדיה

לא לוקח יותר מדי זמן ליצור משחקים מסוג זה. בְּ

הבא:

כיצד יהיה משחק דידקטי מולטימדיה זה אטרקטיבי יותר?

רגיל?

אִישִׁי,

קבוצתי או פרונטלי?

זה יקבע את הפורמט הנדרש של המשחק.

שימוש

תכנית

רכיבים,

טריגר (מתורגם מאנגלית פירושו - הדק, תריס),

זה די קל ליצור משחק. באמצעות הטריגר תוכל להגדיר פעולה

כל חפץ. יתר על כן, רצף הפעולות הללו אנו יכולים

לבחור בהתאם לרצון ולסיטואציה בכיתה. לִפְתוֹחַ

המשימה אפשרית כשהיא מסתיימת. קליק שמאלי על

מחייה את האובייקט ומאלצת אותו לבצע פעולה שנקבעה מראש.

נוכחות טריגרים מגבירה באופן משמעותי את האינטראקטיביות של המצגת.

פֵּדָגוֹגִי

לְסַפֵּק

מוֹרֶה

אפשרות

להתאים אישית

חינוך,

להתיר

לְהַסדִיר

מספר

פָּתִיר

לְפַתֵחַ

הגיוני

חושב,

דמיון ילדים, עזרה לגיבוש יעיל של חומר חינוכי,

השוואה

מָסוֹרתִי

לְמִידָה.

מולטימדיה

מְשַׁעַשֵׁעַ

פעולה

אומר

התפתחות קוגניטיבית.

הושלם

מצגות

תכנית

ל- Microsoft PowerPoint מספר יתרונות:

הצגת מידע על מסך מחשב בצורה שובבה

מעורר עניין רב בילדים; תנועה, צליל, אנימציה במשך זמן רב

מושך את תשומת לבו של הילד;

בעייתי

עידוד

נכון

מַחשֵׁב

הם

תַמרִיץ

קוגניטיבית

פעילות ילדים;

הילד עצמו מתאים את הקצב ואת מספר המשחק שנפתר

משימות הדרכה;

תהליך

פעילויות

מַחשֵׁב

ילד בגיל הגן

משיג ביטחון עצמי, שהוא יכול לעשות הרבה;

המחשב מאוד "סבלני", אף פעם לא נוזף בילד על טעויות,

אבל מחכה שהוא יתקן אותם בעצמו.

הוֹרָאָה

תוכניות

רגיל

ילד בגיל הגן

עצמאות, לפתח את המיומנות של שליטה עצמית.

קָטָן

מבוגרים

הַגשָׁמָה

צעד אחר צעד

אִשׁוּר

פעולות,

שליטה אוטומטית משתלטת על הפונקציה הזו, משתחררת

מוֹרֶה.

שימוש

מולטימדיה

צִיוּד

לשכוח

טכנולוגיות חוסכות בריאות.

מְחַנֵך,

מודרך על ידי

דרישות תברואתיות ואפידמיולוגיות למכשיר, תוכן

גן

מוסדות.

בצורה ישירה

פעילויות חינוכיות באמצעות ICT לילדים בגילאי 5-7

צריך להתבצע לא יותר מפעם ביום ולא יותר משלוש פעמים א

שבוע בימי הביצועים הגבוהים ביותר: שלישי, רביעי ו

מולטימדיה

צִיוּד

לעשות התעמלות לעיניים. זמן ריצה רציף עם

מַחשֵׁב

מתפתח

יעלה על 10 דקות ועל ילדים 6-7 שנים - 15 דקות. לילדים עם

כְּרוֹנִי

פָּתוֹלוֹגִיָה,

חוֹלֶה

הועבר

מחלות

מֶשֶׁך

בצורה ישירה

חינוכי

פעילויות

באמצעות

יש להפחית את המחשב: לילדים בגיל 5 - עד 7 דקות, למשך

ילדים בני 6 - עד 10 דקות.

בהסתמכות על

האחרון

מחקר

פסיכולוגים חינוכיים,

דִידַקטִי

עקרונות

פֵּדָגוֹגִיָה

להשתמש

מולטימדיה

לנסח

הראשי

דרישות,

נחוץ

לעקוב אחר

מוֹרֶה

מכין

חוֹמֶר.

בחר את הרקע המתאים. זה צריך להיות ברור, לא מאוד

בהיר, בלי

פרטים מיותרים. רזולוציית JPEG.

מינימום טקסט, החלף טקסט באודיו.

אנו בוחרים איורים. התמונות חייבות להיות גבוהות

איכותי, גדול, על רקע שקוף. רזולוציית PNG.

טיפ: הקפד לדחוס את התמונות שלך. לפיכך, אנו

להפחית את משקל המצגת כולה.

אם מטרות המשימה נובעות מכמה תמונות באחת

שקופית, אז הם (תמונות) חייבים להיות באותו גודל ו-

מעוצבים בסגנון אמנותי אחד. חָרֵד

להגדיל את התמונה, המורים שוכחים לעתים קרובות

מידתיות של אובייקטים חוסר עקביות עלולה לעוות

תפיסת הילד.

תמונות בשקופיות צריכות להיות באיכות גבוהה וגדולות.

תְפוּקָה:שימוש במשחקי מולטימדיה בגיל הרך

מסייע למחנך להגדיל את המוטיבציה של ילדים ללמוד ולהוביל

למספר השלכות חיוביות:

מעשיר

ילדים בגיל הגן

יֶדַע

פיגורטיבי-מושגי

יושרה וצביעה רגשית;

פסיכולוגית מקלה על תהליך הטמעת החומר על ידי ילדים;

מעורר עניין רב בנושא הידע;

מרחיב את האופקים הכלליים של ילדים;

רמת השימוש בהדמיה בשיעור עולה;

עולה

ביצועים

מְחַנֵך

אינפורמציה של החינוך פותחת הזדמנויות חדשות למורים

למבוא נרחב לפרקטיקה הפדגוגית של מתודולוגיה חדשה

התפתחויות,

מְכוּוָן

הִתעַצְמוּת

יישום

רעיונות חדשניים של חינוך, חינוך ומתקן

תהליכים.

משאבי אינטרנט:

1. Barteneva T. P. שימוש במידע ותקשורת

טכנולוגיות בפיתוח וחינוך של ילדים בגיל הגן.

2. Ilyushonok N.N. ניתוח האפשרויות של אינטראקטיבי ו

טכנולוגיית מחשב לשיפור איכות החינוך

3. מוטורין V. אפשרויות חינוכיות של משחקי מחשב

// חינוך לגיל הרך. - 2000. -№11 רוסיה 2000

4. סולומנקובה O.A. המוכנות המקצועית של המורה למוסד החינוכי לגיל הרך

השימוש בטכנולוגיות חינוכיות בעבודה עם ילדים

גיל הגן // האקדמיה הפדגוגית. -2013 מס '1

Ryabtseva O. V. השימוש בטכנולוגיות מדיה בחינוך

רובע העיר ויקסה

תקציב תקציב החינוך המוניציפלי

מוֹסָד

גן ילדים משולב מס '25 "אלינושקה"

607062, אזור ניז'ני נובגורוד, ויקסה, m –n Gogol, בניין מס '56-A

טלפון 8 (83177) 30156; אימייל: [מוגן בדוא"ל] yandex.ru

מוסכם ______________ אושר

רֹאשׁ MBDOU מס '25 N.V. פולינוב במועצת המורים מספר 1 מיום 31/8/17

תוכנית הפיתוח העצמי של המחנכת אניסימובה גלינה אלכסייבנה

לשנים 2017-2020

עיר ויקסה

נושא: שימוש במשחקים דידקטיים מולטימדיה בהתפתחות הקוגניטיבית של ילדים בגיל הגן.

הרלוונטיות של הנושא:

מרחב המידע המודרני דורש מיומנויות מחשב לא רק בבית הספר היסודי, אלא גם בילדות הגן. כיום, טכנולוגיית המידע מרחיבה באופן משמעותי את יכולותיהם של הורים, אנשי חינוך ואנשי מקצוע בחינוך לגיל הרך. אפשרויות השימוש במחשב מודרני מאפשרות יישום מלא ומוצלח ביותר של פיתוח יכולות הילד. בעיית האינפורמציה בתנאים המודרניים השפיעה על גני הילדים. השימוש בתקשוב הוא אחד מסדרי העדיפויות של החינוך. והיום זו אחת הבעיות החדשות והדוחקות ביותר בפדגוגיה לגיל הרך הביתי. הניסיון של הפעילות הפדגוגית שלנו מראה שבגן אפשר, הכרחי ומומלץ להשתמש בתקשוב בסוגים שונים של פעילויות חינוכיות עם ילדים. תהליכים קוגניטיביים הם חלק בלתי נפרד מכל פעילות אנושית המספקת מידע כזה או אחר. הפעילות המובילה של ילד בגיל הגן היא משחק, ולכן קל יותר לפתח תהליכים קוגניטיביים באמצעות משחק. בתנאי משחק, ילדים מתרכזים ומשננים טוב יותר מאשר תחת מטלה ישירה של מבוגר. למשחקים דידקטיים תפקיד חשוב בעבודת מוסדות לגיל הרך. בהקשר של מחשוב בכל מקום, השימוש במשחקים דידקטיים מולטימדיה בפעילויות של ילד בגיל הגן הופך להיות רלוונטי. משחקים דידקטיים מולטימדיה מבצעים את תפקידם של כלי הוראה - ילדים שולטים בסימני אובייקטים, לומדים לסווג, להכליל, להשוות. אין צורך ללמד ילדים בגיל הגן, אלא לפתח אותם. הפיתוח באמצעות טכנולוגיות מידע מודרניות נמצא בחזית. אתה צריך להתפתח באמצעות פעילות נגישה ומעניינת לגילם - משחק. אחת המשימות החשובות בחינוך לגיל הרך המודרני היא יצירת תנאים כאלה שיתרמו להתפתחות הילד, חשיפת הפוטנציאל היצירתי שלו.

מטרה לפיתוח עצמי:

1. צמיחה אישית ומקצועית ושיפור עצמי;

2. שיפור איכות התהליך החינוכי;

3. הבטחת התפתחות הפעילות הקוגניטיבית של התלמידים באמצעותהחיפוש אחר טכנולוגיות מידע ותקשורת והכנסת ילדים בגיל הרך לפעילויות משחק.

כדי להשיג מטרות אלה, ניסחתי את הדברים הבאיםמשימות:

    ללמוד ספרות פסיכולוגית ופדגוגית בנושא זה;

    להגדיר את המושג "משחק דידקטי אינטראקטיבי", "פעילות קוגניטיבית", "הפעלת פעילות קוגניטיבית";

    לקבוע את התנאים המקדימים התיאורטיים לחקר בעיית המשחקים הדידקטיים האינטראקטיביים כשיטת הוראה במוסדות חינוך לגיל הרך בספרות פדגוגית מודרנית;

    הכירו את ניסיון ההוראה המתקדםהשימוש במשחקים דידקטיים אינטראקטיביים כאמצעי לארגון הפעילות הקוגניטיבית של ילדים בגיל הרך;

    החדרת ICT בפעילויות הקוגניטיביות והמשחק של ילדים בגיל הרך;

    להשתמש בתקשוב בתהליך החינוכי;

    ליצור ספריית מדיה של משחקים דידקטיים אלקטרוניים לגיל הרך;

    להציג חומרים בתהליך העבודה המתודולוגית (אירועים פתוחים, נאומים, הכללת ניסיון, הסמכה).

תוצאה צפויה:

    מידע אנליטי על תוצאות ניתוח הספרות הפסיכולוגית והפדגוגית והניסיון הפדגוגי על בעיית השימוש במשחקים דידקטיים מולטימדיה בהתפתחות הקוגניטיבית של ילדים בגיל הגן.

    חבילת חומרים מתודולוגיים, דידקטיים והדגמה ליצירהמשחקים דידקטיים אינטראקטיביים.

    יצירת אינדקס כרטיסים (ספריית מדיה) של משחקים דידקטיים אינטראקטיביים להתפתחות קוגניטיבית של תלמידים.

    מידע אנליטי על תוצאות אישור חומרים מתודולוגיים, דידקטיים והדגמה.

    תמציות מהפרוטוקולים של המועצות הפדגוגיות, תמציות מתוךפקודות למוסדות חינוך לגיל הרך על תשלומי תמריץ, פרסומים, תעודות, מכתבי תודה.

הכיוונים העיקריים ביישום תוכנית הפיתוח העצמי:

    חינוך עצמי בנושא « השימוש במשחקים דידקטיים מולטימדיה בהתפתחות הקוגניטיבית של ילדים בגיל הגן ".

    אינטראקציה עם ילדים בתהליך אישור חומרים.

    אינטראקציה עם עמיתים על שימוש במשחקים דידקטיים אינטראקטיביים בהתפתחות הקוגניטיבית של ילדים בגיל הגן.

    אינטראקציה עם הורים (נציגים משפטיים) לגבי כדאיות השימוש בציוד אינטראקטיבי בתהליך החינוכי של ילדים בגיל הגן המודרני.

שלבי ותנאי יישום התוכנית לפיתוח עצמי של המורה

שלב 1

אנליטי ועיצוב 2017-2018

שלב 2

מעשי 2018-2019

שלב 3

סיכום 2019-2020

    שלב 1 אנליטי ועיצובי

(ניתוח FGOS DO, ספרות פסיכולוגית ופדגוגית, ניסיון של מורים אחרים, משאבים אלקטרוניים, הכנת מידע אנליטי, קביעת נושאים למשחקים אינטראקטיביים, בחירת חומר ליצירת משחקים משלך)

    שלב 2 מעשי

(ביקור באגודות מתודולוגיות בעיר, פיתוח ושימוש ביישום פרויקטים, פיתוח ובדיקת סיכומים של פעילויות חינוכיות מוסדרות תוך שימוש ישיר בתקשוב בה)

    שלב 3 הכללה

(שיטת החומרים, הכנת דוחות אנליטיים ודוחות)

סִפְרוּת:

1. גן ילדים ומחשבter / ed. L. A. Leonova - M., 2004.

2. כתב עת "מחשבים ותוכניות" 15 "2002

3. סמינר אינטרנט "טכנולוגיות מידע בעבודת מוסדות חינוך לגיל הרך" (09/08/2011)

4. טכנולוגיות מידע בחינוך / עורך. I. G. Zakharova-M., האקדמיה, 2003.

5. טכנולוגיות פדגוגיות ומידע חדשות במערכת החינוך / עורך. א.ס פולת. - מ ': האקדמיה, 2003.

6. נספח לצו משרד החינוך של רוסיה מיום 11.02.2002 מס '393

7. http: //nsportal.ru (מאמר

Gulfiya Sulkharnaeva
תכנית עבודה לחינוך עצמי "השימוש במשחקים דידקטיים מולטימדיה בהתפתחות הקוגניטיבית של ילדים בגיל הגן"

תוכנית עבודה לחינוך עצמי לשנים 2017-2018.

תַאֲרִיך עבודה עם ילדים עבודה עם הורים

סֶפּטֶמבֶּר פיתוח ועיצוב משחקים דידקטיים ייעוץ« השימוש במשחקים דידקטיים בחיי ילדים»

משחק אוקטובר "שמש"חוֹבֶרֶת "אני מציע לך לשחק".

משחק נובמבר איזה פרח נעלם תיקיית הזזה « דִידַקטִימשחק בחייו של ילד ".

דצמבר משחק ייעוץ שרוך נעליים להורים

« דִידַקטִימשחקים בגן ובבית "

משחק פברואר מתיחת ארון מסלול מסלול משחקים דידקטיים מולטימדיה

חוברת חידות גיאומטריות של משחק מרץ השימוש במשחקים דידקטיים מולטימדיה במשפחה

תיק הופעה בתיאטרון אפריל - מרגש התפתחות קוגניטיביתפעילות ילדים דרך משחקים דידקטיים מולטימדיה.

מאי המשחק מתפרק לפי צבע ייעוץ משחק - למידה

לאורך כל השנה משחקי פעילות

סִפְרוּת:

1. Lykova I. A. " משחקים ופעילויות דידקטיות... חינוך לאמנות ו התפתחות ילדים בגילאי 1-7". מדריך מתודולוגי למומחים גןמוסדות חינוך. "קראפוז- דידקטיות» ... מרכז קריאייטיב SPHERE. מוסקבה 2009

2. Sorokina A.I. דִידַקטִימשחקים בגן - מ .: חינוך, 1982.

3. I. A. Lykova « משחקים ופעילויות דידקטיות» -M. ; -2010

4. Udaltsova E. I., " דִידַקטִימשחקים בחינוך והכשרה ילדים בגיל הגן", מינסק, 1976

5. בעיה של Shchukina G. I. קוגניטיביתעניין בפדגוגיה. - מ ': חינוך, 1971.

6. Shchukina G. I. התחדשות קוגניטיביתפעילות בתהליך החינוכי. - מ ': חינוך, 1979.

7. מורוזובה N. G. חינוך קוגניטיביתאינטרסים של ילדים במשפחה. - מ ': 1961.

8. גיבוש Godovikova D. גיבוש פעילות קוגניטיבית. // חינוך לגיל הרך. - 1986.-№ 1.

9. מאפיינים פסיכולוגיים ופדגוגיים של משחקים דידקטיים... תַחַת. עורך אקשינה א., אקשינה ט., ז'רקובה ט - מ: חינוך, 1990.

פרסומים קשורים:

תכנית עבודה פרטנית לחינוך עצמי "שימוש במשחקים דידקטיים בעבודה עם ילדים בגיל הרך"תקופת העבודה בנושא: 09.2017-05.2018 שנה מטרה: "לפתח יכולות קוגניטיביות, דמיון, דיבור, חשיבה לוגית" מטרות:.

ייעוץ למורים "תפקידם של משחקים דידקטיים בהתפתחות הקוגניטיבית של ילדים"המשחק תופס מקום מיוחד מאוד בחיי הילד. במהלך המשחק הילד חי, מתנהג כמו המבוגרים סביבו, גיבורי אהובתו.

השימוש במשחקים חינוכיים עם תוכן לוגי ומתמטי בהתפתחות קוגניטיבית"השימוש במשחקים חינוכיים עם תוכן לוגי ומתמטי בהתפתחות קוגניטיבית." חינוך במדינה הפדרלית.

תוכנית לחינוך עצמי "השימוש במשחקים דידקטיים לפיתוח הפעילות הקוגניטיבית של ילדים צעירים"מוסד חינוכי תקציבי עירוני "Metallploschadskaya" בית ספר תיכון, קבוצות לגיל הרך. גן ילדים.

תוכנית לחינוך עצמי "פיתוח דיבור ילדים באמצעות משחקים מילוליים ודידקטיים"ספטמבר-אוקטובר 18-20 גרם בחירה ולימוד ספרות בנושא; משחקים ותרגילים דידקטיים; תמונות עלילה. המלצה להורים.

תכנית עבודה לחינוך עצמי "חינוך חושי לילדים בגיל הגן המוקדם באמצעות משחקים דידקטיים"תכנית עבודה לחינוך עצמי מחנכת: גריטסקובה מרינה אלכסנדרובנה גן MBDOU מספר 27 "Spikelet" נושא: "חינוך חושי.

תכנית עבודה לחינוך עצמי "פיתוח מוטוריקה עדינה באמצעות משחקים דידקטיים"מוסד חינוכי תקציבי תקציבי עירוני מרכז לפיתוח ילדים גן ילדים №133 "קשת" (MBDOU CRR - "ילדים.

משחק דידקטי "תיק בוראטינו נפלא" לילדים בקבוצה הצעירה השנייה תוכן התוכנית: ללמד ילדים להשתמש נכון בדיבור בשם תכונות האובייקטים (גודל, צבע), לענות על שאלות עם תשובות מלאות, לחבר סיפור קצר . חומר: זוג חפצים: בובות מקננות, פירמידות (גדולות וקטנות), סרטים (בצבעים ואורכים שונים), סוסים, ברווזונים, פינוקיו, כיסא נדנדה - סוס, תיק נפלא. מהלך השיעור: "חבר'ה, תראו מי הגיע אלינו? נכון, פינוקיו. מה זה עם פינוקיו? (אף). מהו האף של בוראטינו? (ארוך). פינוקיו הביא שקית קסמים. מה יש בתיק שלך, פינוקיו? (צעצועים). חבר'ה, אתם תוהים איזה צעצועים יש לבוראטינו בתיק? " אני קורא אליי את הילד ומבקש לגעת בצעצוע מהתיק, לתת לו שם ולבחון אותו, לענות על השאלות. - מה זה? (מטריושקה) כמה שהיא יפה. אתה אוהב אותה? בואו נראה מה יש בפנים. מטריושקה נוספת, שימו אותם זה ליד זה. וובה, קנה עוד צעצוע. מה זה? (פִּירָמִידָה). הראה לי היכן נמצא העיגול האדום בפירמידה. באיזה צבע המעגל הזה? (ירוק). ואז מוציאים פירמידה נוספת ומניחים לידה. מהי הפירמידה הזו? (גדול) והשני (קטן). אחר כך מוציאים את הסוס. מי זה? (סוס, סוס). מהו זנבו של הסוס? (ארוך). הילד הבא מוציא סוס נוסף. - מה זה עם הסוס? (רגליים). ומהן רגלי הסוס (רגליים ארוכות). איזה סוס? (רגליים). חזרה מקהלת ואינדיבידואלית. ומי זה? (מוציא ברווזים מהשקית). קוואק-קוואק-קוואק, אלה ברווזים. ילדים, יש עוד משהו בתיק? מה זה? (סרט, סרט). הקלטת הראשונה ארוכה, השנייה קצרה. רואים כמה צעצועים הביא בורטינו? " לאחר מכן אנו מקשיבים ל 2-3 סיפורי ילדים על צעצועים. חינוך גופני: רכיבה על סוסים. רכבנו על סוס, (אנחנו הולכים במקום.) הגענו לפינה. נכנסנו למכונית, (רצנו במקום.) שפכנו בנזין. נסענו ברכב, הגענו לנהר. (סקוואט) .) Trr! תפסיק! פניית פרסה. (הסתובב.) יש קיטור על הנהר. (אנו מוחאים כפיים) לצדדים, "עפנו")-U-u-f. (I. Tokmakova) השיעור ממשיך. "בוראטינו רוצה לשחק איתך. משחק: "מה נעלם". שמנו 3 זוגות צעצועים על השולחן (פירמידות, סוסים, בובות מקננות), מחליפים אותם בתורם לסרטים ואז מסירים את הצעצועים. ילדים צריכים לרשום את כל הצעצועים איתם שיחקו.